Ventmontāža SIA Ventilācijas sistēmas, montāža un serviss

Ventilācijas risinājumi Ventilācijas veidi

  • Vispārīgi

  • Pareizi ierīkota ventilācijas sistēma un pareiza tās ekspluatācija ir viens no iekštelpu komforta pamata nosacījumiem un viens no galvenajiem faktoriem, lai justos labi un izvairītos no veselības problēmām. Mitrās, slikti ventilētās telpās, kā arī telpās, kurās izmanto kondicionierus, bet netīra un nemaina to filtrus, tiek radīti ideāli apstākļi dažādām baktēriju un pelējumu sēņu kolonijām, kuras acij nemanāmi izplatās gaisā, nokļūst elpvados un tālāk, atkarībā no cilvēka imunitātes, sāk ātrāku vai lēnāku veselības postīšanas darbu. Ja ilgas stundas pavadāt birojā, kurā telpu mikroklimatu nodrošina kondicionieri, painteresējaties, vai to filtri patiešām tiek tīrīti? Ventilācijas veidi Ko parasti saprot ar jēdzienu ventilācija? Lielākai daļai cilvēku tas saistās ar loga atvēršanu, ja telpā sāk pietrūkt svaiga gaisa; ar mistisku ventilācijas resti virtuvē vai vannas istabā, ar tvaika nosūcēju virtuvē. Taču ... viss nav tik vienkārši. Loga atvēršana nav ventilācija, bet gan vēdināšana; ventilācijas reste pati par sevi nenodrošina gaisa apmaiņu vai nosūces gaisa izvadi no telpas – ja ventilācijas šahtā, kurai reste pieslēgta, nav vilkmes, nekāda gaisa apmaiņa telpās nenotiek. Arī virtuves nosūcēji, ja nav pareizi izvēlēta jauda un pieslēgums atbilstoša diametra gaisa vadam, strādā ar zemu lietderības koeficientu un lielu troksni.
  • Dabiskā ventilācija

  • Dabiskā ventilācija nozīmē sakārtotu risinājumu, kas nodrošina pietiekamu svaiga gaisa pieplūdi un piesārņotā gaisa aizvadi bez papildus mehāniskām ierīcēm, tas nozīmē, ka telpā ir ierīkotas divas atveres – viena no tām ārsienā, kas nodrošina svaiga gaisa pieplūdi no ārpuses (kāds nu tas ir, tāds ir – mitrs, auksts, silts), otra atvere ierīkota vietā, kur atrodas ēkas ventilācijas šahta. Parasti atveres ir manuāli aizveramas un atveramas. Viens nosacījums – ventilācijas šahta jāizbūvē pareizi, lai tajā būtu vilkme. Par to, vai gaisa apmaiņa notiek, var pārliecināties, degošu sērkociņu vai sveci pietuvinot ventilācijas atverei – ja liesma deg mierīgi, nekāda gaisa apmaiņa telpā nenotiek. Sistēmas mīnuss – gaisa apmaiņas ātrums ir atkarīgs no atmosfēras spiediena, temperatūras un vēja ātruma. Siltā laikā nekāda īpašā vilkme ventilācijas šahtā neradīsies - ēdiena gatavošanas radītie garaiņi vai mitras veļas izgarojumi paliks telpā. Toties aukstā, vēsā vai vējainā laikā izmantotā gaisa aizvadīšana notiks straujāk.
  • Dabiskā gaisa pieplūde un mehāniskā gaisa nosūce

  • Šobrīd populāra sistēma. Tā ietver atveri sienā, caur kuru telpā ieplūst svaigs gaiss, atvere ir manuāli aizverama un atverama, savukārt, piesārņotā gaisa nosūce notiek mehāniski ar ventilatora palīdzību, kas savienots ar ēkas ventilācijas šahtu. Parasti mehānisko nosūci ierīko virtuvē, dušas un tualetes telpās. Lielākā būvniecības kļūme ir aprīkot telpas ar mehāniskām gaisa nosūcēm, bet neaprīkot telpas ne ar dabisko, ne mehānisko svaiga gaisa pieplūdi.
  • Mehāniskā gaisa pieplūde un mehāniskā gaisa nosūce

  • Ierīkojot mehāniskās sistēmas, atbildība par gaisa apmaiņu telpās tiek uzticēta ierīcēm, kuras, pirmkārt, būtu jāizvēlas pēc gaisa daudzuma. Mehāniska gaisa apmaiņa ir ārkārtīgi svarīga cilvēkiem ar hroniskām elpvadu slimībām, piemēram, pavasaros, ziedēšanas laikā alerģiskiem cilvēkiem nav vēlams vērt vaļā logu, lai ielaistu telpā svaigu gaisu, kurā koncentrēti dažādi alergēni. Mehāniskās sistēmās ierīkotie filtri aizturēs alergēnu ieplūdi iekštelpās.
  • Mehāniskā gaisa pieplūde un mehāniskā gaisa nosūce ar rekuperāciju

  • Ierīkošana un rezultāts ir līdzīgs kā iepriekšējā gadījumā, taču šīs iekārtas ekspluatācijā ir ekonomiskākas. Siltuma rekuperācija ir īpaši izdevīga vēsajā laikā, jo speciālas iekārtas „paņem” siltumu nosūces gaisam, pirms tas tiek izvadīts ārā, un sasilda pieplūdes svaigo, vēso gaisu. Telpas netiek lieki dzesētas un ir nodrošinātas ar svaigu gaisu. Tāpat kā iepriekšējā gadījumā, vēlams, iegādāties atbilstošas iekārtas un tās pareizi ekspluatēt. Ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju ir īpaši svarīgas laba mikroklimata uzturēšanai telpās.

Risinājumi pēc Jūsu vēlmēm